Про проект

Короткий опис. Проект полягає у створенні першої в Україні зупинки громадського транспорту із рослинністю рослинами, яка популяризуватиме ідею озеленення міст, як одного зі способів адаптації до змін клімату.

 

Передісторія

Ініціативна група «Зеленька» сформувалася після проведення у Рівному молодіжних тренінгів/семінарів з поширення кліматоохоронної діяльності. Розвиваючи розроблені під час семінарів/тренінгів ідеї, «Зеленька» вирішила просувати задум створення зеленої зупинки громадського транспорту, як способу поширення природоохоронної свідомості. Під зеленою зупинкою розуміється певний стаціонарний об’єкт негроміздкої конструкції, який би було не надто важко встановити, але при цьому він постійно привертав увагу людей.

Опис

Зелена зупинка є капітальною спорудою з фундаментом та балочним перекриттям. У верхній частині споруди влаштована спеціальна конструкція з поживним субстратом, у якому ростуть багаторічні рослини. Нижня частина зупинки обладнана лавкою.

На даху зупинки влаштована конструкція заповнена спеціальним шарами з різних матеріалів для закріплення та росту рослин. Шар з ПВХ-мембрани слугує гідроізоляцією. Дренажна мембрана та дренажний геокомпозит дренують шар та сприяють накопиченню вологи в кореневій зоні. Спеціальний легкий субстрат дозволяє закріпити коріння рослин та постачає їм живлення. До системи шарів підведені зливні труби для забезпечення відведення надлишкової вологи.

Загальна товщина шарів на даху конструкції становить 0,35 м., що створює навантаження 450 кг. на 1 кв.м.

На даху будуть висаджені спеціальні, невибагливі багаторічні рослини, що підходять для міських умов. А саме: чистець, живучка, вівсяниця, дівочий виноград. Щільність висадки – 25 саджанців на 1 кв.м.

На даху зупинки буде встановлено сонячна батарея, що вироблятиме струм для зарядки мобільних пристроїв. На стінах будуть встановлені штекери різних типорозмірів для цього. 

На першому етапі ми плануємо встановити зупинку громадського транспорту із зеленим дахом у центрі Рівного, максимально поширити інформацію про проект у засобах масової інформації, через інформаційні ресурси екологічних організацій, інші джерела. На другому етапі ми запланували створення методичних рекомендацій з реалізації подібних проектів у інших містах та надання консультативної допомоги під час їх втілення.

Поточний стан

Зеленька провела значну частину підготовчих робіт, зокрема:

 1. Силами волонтерів виготовлено проектну документацію зупинки та підготовлено чернетку кошторису спорудження.
 2. Документація пройшла погодження у головного архітектора міста. Проект отримав усну підтримку представників виконавчого комітету міста.
 3. Досягнута усна домовленість з представниками влади під час особистої зустрічі з начальником управління транспорту і зв’язку рівненського МВК Миронюком В.М. про передачу зупинки на баланс і обслуговування в комунальну власність міста.
 4. Компанія «Геліосистем», м. Дніпропетровськ, пообіцяла безкоштовно надати сонячну батарею для встановлення на даху зупинки.
 5. ТОВ «Доркен Дельта Україна», м. Київ, безкоштовно надають мембрану для висадження рослин та діодні освітлювальні прилади.
 6. ТОВ «Шредер», м. Тернопіль, пообіцяло безкоштовно надати діодні прилади зовнішнього освітлення для влаштування на зупинці.
 7. Отримано грант від 350.org в рамках проекту «Майстерня клімату» у розмірі 100 долларів.

 

На цьому етапі ми потребуємо коштів для придбання будівельних матеріалів та проведення робіт зі встановлення конструкції і висадження рослин. Допоможи втілити проект! (Тут має бути посилання на сторіку збір коштів)

 

 

Основні пункти виконання:

 • Встановлення зеленої зупинки в м. Рівне
 • Привернення уваги до змін клімату шляхом проведення масштабної екологічно-енергетичної роз’яснювальної роботи під час відкриття зупинки.
 • Розроблення та виготовлення брошури для роз’яснення усіх етапів проекту для можливості його відтворення у будь якому місті України
 • Створення відкритої платформи в соціальних мережах та на існуючих інтернет сайтах для надання інформаційної підтримки в цьому напрямку усім бажаючим та вибору наступного проекту для впровадження.
 • Вибір одного міста та менторство активістів для повторення проекту.